У рамках підготовки до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду Мукачівське РУ ГУ ДСНС України у Закарпатській області інформує про наступне

Дата: 10.04.2024 08:30

Фото без опису З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду відмічається збільшення кількості пожеж через необережне поводження з вогнем, дитячих пустощів тощо. Через часті випадки спалювання сухої рослинності наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. Зростає небезпека розповсюдження таких пожеж у лісові масиви, на дачні ділянки, об`єкти різних форм власності, населені пункти, що може призвести до непередбачених наслідків.

Станом на 01.04.2023р. на території Мукачівського району виникло 113 пожеж, з них 71 пожежа сухої трави та чагарників.

Варто наголосити, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів унаселених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Відповідно до статті 77 Кодексу, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб від 10710 до 30600 грн.

На території Мукачівського району, протягом трьох місяців 2024 року, виникло 113 пожеж, проти 63 у 2023 році – спостерігається збільшення – 79,36%, що відбулося головним чином за рахунок збільшення кількості пожеж в  екосистемі.

Прямі матеріальні збитки від пожеж у 2024 становлять – 922,000 грн, у 2023 – 2136545 грн та збільшились на 1,13 %, побічні збитки у 2024 році становлять – 37198380 грн у 2023 – 14031877 грн та збільшилися на 136,1%. Протягом 2024 року, в порівнянні з 2023 роком, зменшилась кількість загиблих внаслідок пожеж (0 осіб проти 4), кількість травмованих осіб на пожежах 1 у 2024 році проти 0 у 2023 році.

У зв'язку з вищевикладеним, Мукачівське районне управління Головного управління ДСНС України у Закарпатській області вкотре наголошує на:

- забороні спалювання сухої трави чи горючого сміття, розведення багать;

- вивченні правил пожежної безпеки всіма категоріями працівників;

- забороні експлуатації тимчасових та несправних ділянок електромережі, використання нестандартних електрозапобіжників;

- дотриманні у всіх адміністративних та приватних будівлях суворого протипожежного режиму.