Додаткова грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП)

Дата: 08.02.2024 13:56

Фото без описуЗ початку повномасштабної війни міжнародні гуманітарні організації активно надають підтримку Україні й українським громадянам, зокрема, й у вигляді грошових виплат.

Особливо важливе значення така допомога має для вразливих категорій українців, які через інвалідність не мають можливості самостійно звернутися за підтримкою.

Тому Міністерство активно співпрацює з міжнародними партнерами для спрямування грошових виплат  саме тим громадянам, яким вони найбільше потрібні.

Відповідно до постанови Уряду  та завдяки підтримці від Німеччини та інших міжнародних донорів, додаткові виплати зможуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.

Зокрема, ВПП протягом 3-х місяців надаватиме грошову підтримку тим людям та дітям з інвалідністю, які

ВПП надаватиме грошову допомогу як доплату до  державної соціальної допомоги на суму, якої не вистачає до 3 250 грн (але не менше 100 грн). Тобто, якщо допомога від держави становить, приміром, – 2 361 грн, ВПП ООН спрямує особі/дитині з інвалідністю додатково ще 889 грн.

Програма додаткової підтримки діятиме щонайменше на протязі трьох місяців поспіль. За цей час ВПП ООН нарахує приблизно 21 млн дол. США (800 млн грн) для 310 тис. українських громадян.

Допомога українцям, які підпадають під критерії програми, нараховується безпосередньо на банківські рахунки або ж доставлятиметься Укрпоштою (у разі, якщо банківського рахунку немає або людина вже отримує соціальну виплату таким чином). Жодних додаткових дій отримувачу допомоги вчиняти не потрібно.

Наразі програма фінансується Німеччиною, Європейським Союзом та Швецією, з додатковими внесками інших донорів.

Джерело: Урядовий портал