Термін виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни змінений

Дата: 10.05.2023 16:01

Верховна Рада України 20 березня 2023 року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань», яким змінено дату виплати. Законом, який набрав чинності 15 квітня цього року, внесено зміни до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань.

Згідно з рішенням парламенту змінено дату проведення щорічної разової виплати учасникам війни, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про жертви нацистських переслідувань».

Раніше такі виплати здійснювалися щорічно до 5 травня. Тепер передбачено відповідні виплати до Дня Незалежності України, який відзначається 24 серпня. Порядок та розміри разової виплати визначатиме Кабінет Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України