Експорт продукції за кордон: що необхідно знати

Дата: 06.04.2023 10:59

Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує операторів ринку харчових продуктів, які мають намір здійснювати експорт харчових продуктів до країн, які вимагають підтвердження Держпродспоживслужбою безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, відповідності процесу виробництва та/або обігу харчових продуктів вимогам законодавства країни призначення, зобов’язаний пройти процедуру затвердження експортних потужностей відповідно наказу Мінагрополітики від 10.02.2016 №38 «Про затвердження Порядку затвердження експортних потужностей, внесення та виключення їх з реєстру затверджених експортних потужностей». Затвердженню підлягає кожна окрема експортна потужність оператора ринку.

Для затвердження експортної потужності оператор ринку подає до Центру надання адміністративних послуг запит про затвердження експортної потужності, який повинен містити:

найменування або прізвище, ім'я, по батькові оператора ринку;

код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи), або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) оператора ринку;

реєстраційний номер (для потужності, експлуатація якої вимагає отримання експлуатаційного дозволу) або особистий реєстраційний номер (для потужності, яка підлягає державній реєстрації);

назву експортної потужності;

адресу експортної потужності;

адресу електронної пошти та номер засобу зв'язку оператора ринку;

вид господарської діяльності, що провадиться з використанням експортної потужності;

назву виду харчових продуктів, які планується експортувати;

асортиментний перелік харчових продуктів, які планується експортувати;

перелік постачальників сировини, що використовується для виробництва харчового продукту, який планується експортувати, а також інших операторів ринку, що залучені до виробництва та/або обігу такого харчового продукту;

назви країн (країни) призначення.

Заявник відповідальний за достовірність інформації, зазначеної ним в запиті та зобов'язаний повідомити територіальний орган про зміни в наведеній вище інформації про оператора ринку, не пізніше 10 робочих днів з дати таких змін.

Протягом 20 календарних днів після отримання від оператора ринку запиту територіальний орган повідомляє заявникові дату початку інспектування експортної потужності.Під час інспектування перевіряється відповідність експортної потужності вимогам країни призначення.Якщо однією з вимог країни призначення є інспектування потужності оператора ринку компетентним органом країни призначення, оператор ринку зобов'язаний надати такому органу доступ до потужності та інформації (документів), необхідних для перевірки відповідності потужності вимогам країни призначення.

Компетентний орган не пізніше 30 робочих днів з дати початку інспектування потужності зобов'язаний видати наказ про затвердження даної потужності для експорту із зазначенням дозволених до експорту харчових продуктів, крім випадків, коли однією з вимог країни призначення є інспектування потужності її компетентним органом. Оператор ринку зобов'язаний невідкладно повідомити територіальний орган про будь-які зміни в своїй діяльності, що змінюють умови, на підставі яких потужність була затверджена як експортна.

Рішення про відмову у затвердженні потужності як експортної, що містить обґрунтування причин такої відмови, оформляється наказом територіального органу компетентного органу не пізніше 15 робочих днів з дати початку інспектування та надсилається оператору ринку впродовж 5 робочих днів з дати його прийняття, крім випадків, коли таке рішення приймається компетентним органом країни призначення. Оператор ринку може оскаржити рішення територіального органу про відмову у затвердженні потужності як експортної відповідно до законодавства.

Компетентний орган виключає затверджену експортну потужність з Реєстру у випадках:

надходження до територіального органу від оператора ринку заяви про виключення затвердженої експортної потужності з Реєстру або повідомлення про зміни в діяльності оператора ринку, що мають наслідком невідповідність затвердженої експортної потужності вимогам країни призначення;

ліквідації оператора ринку – юридичної особи;

припинення підприємницької діяльності оператора ринку – фізичної особи – підприємця;

недопущення оператором ринку компетентного органу або компетентного органу країни призначення до інспектування затвердженої експортної потужності;

неусунення оператором ринку виявлених державним інспектором порушень, визначених у відповідному акті державного контролю;

виявлення компетентним органом або його територіальним органом (компетентним органом країни призначення) невідповідності затвердженої експортної потужності вимогам країни призначення;

анулювання експлуатаційного дозволу (на потужність, експлуатація якої вимагає отримання експлуатаційного дозволу).

Затвердження експортної потужності здійснюється безоплатно.

Консультації, роз’яснення стосовно затвердження експортних потужностей надаються Мукачівським районним управління ГУДПСС в Закарпатській області за адресою м.Мукачево, вул.Кооперативна, 73.