Медогляди для вступу в 1 клас – роз’яснення Національної служби здоров’я

Дата: 24.05.2021 10:06

https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2021/05/YAki-medoglyady-potribni-dlya-vstupu-v-1-klas-rozyasnennya-NSZU-e1620898309639.jpgНаціональна служба здоров’я України дала роз’яснення, які медичні огляди потрібно пройти дітям для зарахування їхніх дітей у перші класи.

Зокрема, для вступу в 1 клас потрібно подати медичну довідку № 086-1/о, у якій міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.

Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, з яким у дитини укладена декларація. Також цей лікар спрямовує дитину до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Перед вступом у 1 клас потрібно відвідати таких лікарів та здати такі аналізи:

• дитячий хірург;
  • дитячий ортопед-травматолог;
  • дитячий офтальмолог;
  • стоматолог;
  • інші спеціалісти за показаннями;
  • аналіз крові на гемоглобін;
  • інші аналізи за показаннями.

Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд раз на рік, але не обов’язково перед початком навчального року.

Із 7 до 17 років проходити вузьких спеціалістів та здавати аналізи потрібно лише за необхідністю за висновками педіатра чи сімейного лікаря.

Медичні огляди учнів  є безоплатними.

Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти в наказі МОЗ від 16 серпня 2010 року №682.

Нагадаємо, Верховний Суд залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів щодо недопущення дітей без щеплень за віком до уроків.