Серед пріоритетних дій Уряду на 2021 рік - розвиток освіти

Дата: 08.04.2021 15:18

Фото без описуНа Урядовому порталі оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України щодо плану пріоритетних дій на 2021 рік.

Згідно з планом, у 2021 році МОН планує здійснити кроки та конкретні дії за пріоритетами:

• доступна та якісна дошкільна освіта,
  • Нова українська школа,
  • сучасна професійна освіта,
  • розвиток освіти дорослих

До плану включено ініціативи Президента України, зокрема щодо:

• забезпечення дітей якісною дошкільною освітою;
  • розбудови мережі старшої профільної школи;

Також завданнями Плану передбачено надання державної підтримки щодо оновлення приміщень закладів загальної середньої освіти.

Розробляються законопроєкти – проєкт нової редакції Закону України "Про дошкільну освіту", який, зокрема, передбачатиме створення умов для забезпечення її широкої доступності та підвищення якості, та законопроєкт "Про освіту дорослих", що створюватиме умови для безперешкодного навчання протягом життя».

Іншими нормативно-правовими актами передбачено:

• створення умов для впровадження старшої профільної школи та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти;
  • забезпечення доступності позашкільної освіти відповідно до інтересів здобувачів освіти.

Як зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет  МОН ставить  завдання на 2021 рік – розширення доступу дітей до якісної дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої та професійної освіти, що дасть  змогу формувати в учнів необхідні для життя компетентності, зокрема громадянські. Також заплановано впровадження нових підходів до організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, підвищення престижності педагогічної праці та заохочення педагогів до особистого і професійного зростання.