Безпека дітей у цифровому просторі

Дата: 12.03.2021 11:51

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є важливим джерелом інформації. Діти проводять все більше часу в Інтернеті. Разом з тим, не кожна дитина володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі.

Зростає чисельність випадків небезпечної поведінки дітей, обумовлених впливом соціальних мереж в Інтернеті. Безконтрольний доступ до Інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

Саме  тому, для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами  телефонів:

• Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав  дитини (пн – пт, з 12:00 до 16:00):

- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних),

- 16 111 (безкоштовно з мобільних);

Нагадаємо, додаткову інформацію щодо безпеки дітей в інтернеті можна знайти на сайті  МОН.