Новини
12 Травня, 2025 р., 11:23
Від рослин залежить 80% їжі, яку ми споживаємо, і 98% кисню, яким ми дихаємо.
06 Травня, 2025 р., 10:20
Кукурудза – це одна з найбільш поширених і високопродуктивних злакових культур універсального призначення. ЇЇ вирощують для продовольчого, кормового та технічного використання.
02 Травня, 2025 р., 12:27
Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, щоб підвищити глобальну обізнаність населення про те, як захист здоров’я рослин може допомогти захистити біорізноманіття та прискорити економічний розвиток, покласти край голоду, зменшити бідність. Цього року День здоров’я рослин відзначається під гаслом «Здоров’я рослин для збереження довкілля». Метою цього заходу є доручення громадськості до розуміння важливості дослідження та захисту рослин для розвитку сільського господарства, виробництва продуктів харчування та продукції рослинного походження, а також важливої ролі рослин у збереженні навколишнього природного середовища.
15 Квітня, 2025 р., 08:23
Держпродспоживслужби в Закарпатській області для інформування населення повідомляє, що у посівах озимих зернових культур, засмічених зимуючими бур’янами, з’являються та розвиваються сходи ярих бур’янів. На багатьох площах рослини уражені грибковими хворобами (септоріоз, гельмінтоспоріоз, борошниста роса).
10 Квітня, 2025 р., 14:19
Вперше цей бур’ян було виявлено в Північній Америці. Зараз він розповсюджений в усіх областях України та АР Крим і набуває дедалі ширшого поширення.
10 Квітня, 2025 р., 14:17
Борщівник Сосновського — реліктова та добре пристосована до виживання, але чужа для України рослина, що походить із Кавказу. Зростає до 3—5 метрів у висоту, товщина стебла — до 10 сантиметрів. Насіння розсівається в діаметрі 5—6 метрів навколо рослини, проте сухостій з насінням переносить зимові хуртовини, знаходячись над сніговим покровом, сприяючи рознесенню насіння на великі відстані. Насіння зберігає здатність до проростання протягом декількох років. Насіння борщівника дозріває навіть тоді, коли стовбур рослини зрізано. Є медоносом, проте активно витісняє в своїх заростях всі квіткові культури, із врожайністю до 300 кг/га, мед має темний колір та виражену спазмолітичну та заспокійливу дію.
09 Квітня, 2025 р., 14:52
Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області, нагадує: однією з умов дотримання чинних нормативно-правових документів в галузі бджільництва - отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки. Дана процедура проста та детально описана в наказі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338.
02 Квітня, 2025 р., 13:22
Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує:
25 Березня, 2025 р., 14:36
Спалювання зелених відходів є надзвичайно небезпечною для здоров’я людей, адже під час спалювання дим містить окиси азоту, чадний газ, важкі метали та інші небезпечні канцерогенні сполуки, спалювання зелених решток також несе чималу шкоду довкіллю. Горіння сухої трави призводить до пожеж, руйнує ґрунтовий покрив та знищує цілі екосистеми, частиною яких є безліч рослин, тварин та мікроорганізмів. Що ж робити з зеленими залишками? Компостувати. Ця практика має чимало позитивних наслідків для громад та довкілля.
21 Березня, 2025 р., 10:24
Картопля – культура, яка вражається безліччю хвороб і шкідників. Тому попередня підготовка бульб картоплі до посадки вважається одним з найбільш відповідальних моментів у вирощуванні «другого хліба». Починати треба з перебирання бульб. При цьому слід відібрати всі неповноцінні бульби – уражені сухими або мокрими гнилями, паршею та іншими хворобами, а також занадто дрібні. Повноцінні, придатні до посадки бульби потрібно розділити на три фракції: дрібні (масою 30-50 г), середні (масою 50-75 г) і великі (масою 76-90 г). Кращий посадковий матеріал – здорові бульби середніх розмірів. Кожну фракцію треба висаджувати окремо, що забезпечує дружні сходи та однаковий за часом розвиток рослин і проведення своєчасного догляду за посадками. Підготовка картоплі до посадки включає прогрівання, пророщування, озеленення, обробка стимуляторами росту і мінеральними добривами.