Івановецька громада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Кукурудза - королева українських полів

Дата: 06.05.2025 10:20
Кількість переглядів: 21

https://static.wixstatic.com/media/16100d_d3168f7b94774050adda3e0d15c22c72~mv2.jpg/v1/fill/w_350,h_263,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_avif,quality_auto/16100d_d3168f7b94774050adda3e0d15c22c72~mv2.jpgКукурудза – це одна з найбільш поширених і високопродуктивних злакових культур універсального призначення. ЇЇ вирощують для продовольчого, кормового та технічного використання.

Оскільки сівба кукурудзи в розпалі, спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області звертають увагу на те, що для  досягнення високих врожаїв і якісної продукції необхідно правильно підібрати високоврожайні гібриди. Якість насіння – комплекс фізичних властивостей посівного матеріалу, який характеризує його придатність для використання в сільському господарстві. Якість може бути визначена сортовими та посівними характеристиками.    При купівлі насіння та садивного матеріалу, щоб бути впевненим у їхній якості, особливу увагу необхідно звертати на супровідні документи до них. Відповідно до статті 15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг шляхом реалізації виключно після їх сертифікації. Сертифікати на насіння, сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо: насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, щодо якого наявні відомості в Реєстрі сортів рослин України; насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
 садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
 Перевірити чи занесений даний сорт або гібрид до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні можна на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України. Вибираючи сорт, необхідно враховувати для яких природно-кліматичних умов вирощування його рекомендовано. У Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні зазначено рекомендовану зону вирощування для кожного сорту.
 Згідно статті 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися сертифікатами, якщо інше не передбачено законодавством:
 насіння – сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує його посівні якості;
 садивний матеріал – сертифікатом, що засвідчує його сортові якості, та сертифікатом, що засвідчує його товарні якості.

Одним з факторів отримання високих врожаїв є збалансоване живлення: застосування як основних добрив, так і мікродобрив та стимуляторів росту.

Кукурудза потребує значно вищих норм добрив ніж інші зернові культури. Висока потреба рослин в основних добривах виникає в період інтенсивного росту вегетативної маси, так і при формуванні репродуктивних органів.

Сучасні гібриди кукурудзи для створення 1 т зерна і відповідної кількості листостеблової маси потребують18-25 кг азоту, 8-12 фосфору і 16-24 кг калію.

  • Азот (N) впливає і на обсяг, і на сировинні характеристики висаджених культур. Він потрібний для швидкого набору зелених мас, так і для зростання доброго плоду. Має важливе значення на різних етапах росту кукурудзи.
  • Фосфор (P2O5) важливий при формуванні кореневої системи цієї культури, при утворенні зернівок і періоду цвітіння. Мінус цього елемента стає причиною уповільнення зростання квітки, качана і зупинки розвитку всієї культури.
  • Калій (Ka2O) необхідний культурі для ефективного розподілу рідини, проведення обмінних властивостей. Без цього компонента кукурудза може висохнути.
  • Рослини кукурудзи потребують також і мікроелементів. В період вегетації вони поглинають до 800 г/га марганцю, 350-400 г/га цинку, 70 г/га бору, 50-60 г/га міді.
  • Цинк - бере участь у синтезі хлорофілу та вітамінів В,Р,С, впливає на процеси росту та розвитку, підвищує стійкість до несприятливих умов. Ознакою нестачі цинку є жовті смуги на молодих листках.
  • Бор – позитивно впливає на цвітіння та зав’язування качанів, процеси дихання. При нестачі бору спостерігається гальмування росту рослин.
  • Мідь – впливає на збільшення вмісту білку та цукру в зерні. Підвищує врожайність, стійкість до ураження хворобами.

Технологія живлення кукурудзи мікродобривами ґрунтується на внесенні мікроелементів у так звані критичні фази розвитку рослин та передпосівній обробці насіння комплексом мікроелементів, що забезпечують рослину стартовим запасом елементів живлення. Найкраще їх застосовувати в два періоди розвитку кукурудзи: 3-5 і 6-9 листків.

 

Гарних всім врожаїв!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь