На засіданні виконавчого комітету 14 листопада заслухали звіт виконання Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Івановецької сільської територіальної громади на 2024 рік за 9 місяців 2024 року
На території Івановецької територіальної громади здійснюють господарську діяльність орієнтовно 340 фізичних осіб - підприємців, що значно більше ніж минулого року та 131 юридичні особи (підприємства, організації) яких менше на відповідний період минулого року, які сплачують податки до бюджету громади.
За 9 місяців на території громади зареєструвались: ТОВ «Тольчик Бус», вид діяльності якого – пасажирський наземний транспорт, ТОВ «Ейркрафт інжиніринг» - виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування, ТОВ «Йовжій трансконтінентал», вид діяльності інший пасажирський наземний транспорт, ТОВ «Транс-Буд-Бетон» діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами.
Релокований з 2022 року, в громаду бізнес за 9 місяців 2024 року сплатив до бюджету 6 340 335,28 грн.
У громаді зареєстровано 5 промислових підприємств: ТОВ «ФЕС Страбичово», ТОВ «Респект Енерго-Плюс», ТОВ «Основа Енерго», ФГ «Світ м’яса», МПП «Полімер і К» за основними показниками яких середня чисельність працівників зростає, обсяги реалізованої продукції з початку року збільшується, заборгованості по заробітній платі немає. В загальному спостерігається позитивна динаміка діяльності, що впливає на сплату податків та наповнення бюджету громади. За 9 місяців сплата податків даними підприємствами складає 12 383 708,08 грн.
Найбільшими сільськогосподарськими виробниками в громаді є:
• фермерське господарство «Агротайм плюс»;
• товариство з обмеженою відповідальністю «Каридія»;
• фермерське господарство «Клячанівський ставок»;
• сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агро-Лучки».
Фермерських господарств в Івановецькій громаді зареєстровано 8: ФГ «Світ м’яса», ФГ «Акац-агро», ФГ «Дельфін-М», ФГ «Колос-Н», ФГ «Мирон», ФГ «Клячанівський ставок», ФГ «Агротайм-плюс», ФГ «Біофрут».
Найбільшими роботодавцями та платниками податків до бюджету Івановецької СТГ є: ФГ «Світ м’яса», ТОВ «АТБ-МАРКЕТ», ТОВ «Закарпаттяенергозбут», Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Закарпатській області, ТОВ «Закарпат інвест груп плюс», ТОВ «Карпат мануфактурінг», ТОВ «Русинія», ТОВ «Авто люкс», ТОВ «Каридія», ТОВ «Мукачівський інститут меблів», ТОВ «Транс Карпати-М», ТОВ «Кружік групп», ТОВ «Ніка», ТОВ «Завод Галичина», ТОВ «Форвард автоцентр», ТОВ «Альянс холдинг», ТзОВ «Прем’єра авто», ТОВ «Авто акорд», ТОВ «Експрестранс», ТОВ «Авто-макс», ТОВ «Закарпатєвротранс автоград», ТОВ «Закарпат інвест груп», ТОВ «Сапсан МК», ТОВ «Солартрейд», ТОВ «Хазелнат гарден», ТОВ "Максі енерджі», ТОВ «Респект Енерго-Плюс», ТОВ «Науково-виробничий центр «Ін вітро гарден»», ТОВ «Закарпатська лоза», ТОВ «Вест петрол маркет», ТОВ «Автоград Мукачево», ТОВ «Закарпатєвротранс автоград плюс», ТОВ «Альс компані», ДСГП «Ліси України».
Підприємствами - експортерами в громаді є ТОВ «Каридія» та ФГ «Світ м’яса».
У громаді на належному рівні розвивається ринок енергоресурсів за рахунок приватних ДСЕС, яких є понад 80 та юридичних осіб - 5, які здійснюють діяльність у цій сфері, вони є вагомими наповнювачами бюджету Івановецької громади, і за 9 місяців сума сплати до бюджету становила 3 218 627,93 грн.
На 01.10.2024 року в громаді 36 діючих програм, за 9 місяців виконання по всім програмам – 60%.
Бюджет Івановецької сільської територіальної громади за 9 місяців 2024 року по доходах загального фонду прийнято (з урахуванням змін) в обсязі 86 051 800,00 грн., в тому числі власні надходження становлять 56 047 300,00 грн., які становлять 65,1% всіх доходів бюджету. Виконано бюджет за 9 місяців 2024 року в обсязі 89 776 900,00 грн., або на 104% відсотка (в тому числі по власним надходженням 59 772 400,00 грн. або 107 %) відносно до планових показників. Доходи спеціального фонду виконано в обсязі 5 055 300,00грн., або на 238% до планових показників 2 121 200,00 грн., (з урахуванням змін) . Перевиконання становить 3 725 100,00 грн.
За 9 місяців 2024 року від орендної плати за землю до місцевого бюджету Івановецької сільської територіальної громади надійшло 2 155 100,00 грн, в тому числі: – юридичних осіб –1 557 000,00 грн.; – фізичних осіб – 598 100,00 грн..
Відповідно до місцевої Програми розвитку земельних відносин на 2022-2024 роки та Програми розроблення комплексного плану просторового розвитку та містобудівної документації Івановецької сільської територіальної громади на 2023-2025 роки сектором комунальної власності, земельних відносин та архітектури Івановецької сільської ради ведеться організація розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель Івановецької сільської територіальної громади, розроблення документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та розроблення проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів.
Благоустрій населених пунктів громади здійснюється згідно затвердженої місцевої програми "Благоустрій Івановецької сільської територіальної громади на 2022-2024 роки» (зі змінами).
На сьогодні в громаді проживають особи, що належать до вразливих груп населення і потребують соціальної допомоги, в тому числі діти війни, особи з інвалідністю (з них 56 дітей з інвалідністю), 18 ветерани війни, 28 учасників БД (військова агресія російської федерації), 48 учасників БД (АТО), 8 сімей загиблих, 5 інваліди війни, родини 9 осіб, що зникли безвісті.
Жителям громади, які потребують соціального захисту, відділом з питань соціального захисту населення Івановецької сільської ради та відділом ЦНАП, в тому числі адміністраторами ВРМ, приймаються та опрацьовуються через «Соціальну громаду» звернення щодо послуг соціального характеру, державні соціальні допомоги, пільги та інші виплати, державні допомоги сім’ям з дітьми.
Проводиться робота по оформленню, прийому та передачі документів до УСЗН щодо :
- встановлення статусу та видача посвідчення БС;
- продовження терміну дії статусу БС та видача посвідчень дітям БС;
- виготовлення посвідчень особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.
Обробляються звернення щодо видачі довідок (перебування на обліку, припинення, продовження, зміна прізвища, зняття з обліку, тощо) для призначення пільг, субсидій та допомоги на догляд за особою з інвалідністю І, ІІ групи внаслідок психічного розладу.
Матеріальна підтримка надається відповідно до прийнятої програми «Турбота на 2022-2024 роки» - одноразова матеріальна допомога.
В громаді діє Програма медичного забезпечення соціально-вразливих категорій населення Івановецької сільської ради на 2022-2024рр.
Відповідно до Програми забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного харчування Івановецької територіальної громади на 2022-2024рр. надається підтримка особам, які її потребують.
За 9 місяців 2024 року працівниками відділу, відділом ЦНАП, у тому числі адміністраторами віддалених робочих місць, прийнято та опрацьовано через «Соціальну громаду» 319 звернень соціального характеру, з них:
- 180 заяв для отримання Державних соціальних допомог;
- 70 заяв для отримання пільг (67- ЖКП, 3- СГТП);
- 69 заяв для отримання субсидій (12 – ЖКП, 57 – СГТП);
- 13 заяв про взяття на облік та видача довідки ВПО;
- 5 заяв для призначення компенсаційної виплати на догляд на непрофесійній основі.
Протягом звітного періоду опрацьовано документи на отримання державних соціальних допомог:
- 19 у зв’язку з вагітністю та пологами;
- 50 при народженні дитини;
- 48 грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»;
- 14 допомога на дитину з інвалідністю до 18 років;
- 9 допомога особам з інвалідністю;
- 18 тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
- 11 щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного сторонього догляду, на догляд за нею;
- 27 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;
- 16 допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
- 1 допомога на поховання;
- 7 на дітей одиноким матерям;
- 5 допомога дитині, померлого годувальника;
- 1 на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
- 3 тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
- 9 компенсаційна виплата по догляду
- 24 допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.
В громаді запроваджено доступ та внесення до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (Реєстр).
У відділі ЦНАП Івановецької сільської ради мешканцям громади та іншим бажаючим особам доступні 167 адміністративних послуг та 135 на віддалених робочих місцях.
Протягом 9 місяців було опрацьовано 1147 звернень громадян, зареєстровано 195 осіб, видано 1031 витяг з РТГ, 25 витягів з ДЗК, зареєстровано 44 народження, 94 смерті, 8 шлюбів. В реєстрі речових прав зареєстровано майна на суму 600 030 грн., прийнято 3349 заяв громадян.
За 9 місяців 2024 року було виготовлено 408 ID карток та 749 закордонних паспортів.
Протягом 9 місяців в громаді проводилася робота щодо покращення діяльності закладів освіти, культури, охорони здоров’я, зміцнення їх матеріальної бази з метою створення належних умов для отримання населенням Івановецької сільської територіальної громади якісних освітніх, медичних, культурних послуг.
Відділом освіти, культури, молоді та спорту забезпечувалась реалізація державної політики в даній галузі, а особливо у вихованні відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільства, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу.
У 2024 році у закладах загальної середньої освіти навчалося 993 здобувачів освіти. Школу закінчило – 76 випускників (1 – золота медаль, 1 – срібна медаль), з яких: Бобовищенський ЗЗСО – 42 учнів (золота медаль), Лохівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Юрія Герца – 21 учень (срібна медаль), Клячанівський ЗЗСО – 13 учнів.
У закладах дошкільної освіти навчалося 265 дітей.
Для дітей з ООП у закладах ЗЗСО організоване інклюзивне навчання для 8 дітей у 7 інклюзивних класах (Івановецька гімназія: 2 дітей – 2 класи, Бобовищенський ЗЗСО: 3 дітей – 2 класи, Лохівський ЗЗСО: 3 дітей – 3 класи. У ЗЗДО – 4 дітей та 3 інклюзивні групи (Лохівський ЗЗДО: 2 дітей, Клячанівський ЗДО: 1 дитина, Бобовищенський ЗДО: 1 дитина).
У зв’язку з підготовкою до нового 2024-2025 навчального року в закладах освіти Івановецької сільської ради було виконано ряд поточних ремонтів, а саме:
- поточний ремонт фасаду Івановецької гімназії;
- водовідведення будівлі Бобовищенського ЗЗСО;
- усунення аварії водопроводу та внутрішнього теплопостачання будівлі Копиновецької гімназії;
- усунення аварії водостічної системи на водовідведення будівлі Лохівського ЗЗСО імені Юрія Герца.
На базі Бобовищенського ЗЗСО І-ІІІ ст. проведено територіальний етап змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», де було обрано гідних представників на районний етап.
Проведено оптимізацію освіти, а саме: реорганізація Стародавидківської початкової школи шляхом приєднання до Івановецької гімназії.
В сфері охорони здоров’я за 9 місяців 2024 року:
- встановлено пандуси в АЗПСМ с. Клячаново та АЗПСМ с. Бобовище;
- повернуто ЗОЗ з оперативного управління КНП «ЦПМСД Великолучківської територіальної громади» Великолучківської сільської ради до Івановецької сільської ради;
- передано ЗОЗ, майно в оперативне управління КНП «Івановецький ЦПМСД»;
- підписано договір по медичним гарантіям з НСЗУ;
- отримано з ЗОЦКІЗ БІП (вакцини) для щеплення населення громади;
- проведено інтернет в ЗОЗ: ФАП с. Копинівці, с. Щасливе, с. Ільківці, с. Іванівці, с. Старе Давидково, с. Бобовище, с. Лохово, с. Грибівці;
- придбано роутер для потреб АЗПСМ с. Бобовище;
- відремонтовано конвектор для опалення ФАП с. Іванівці;
- закуплено медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги населенню;
- відремонтовано автомобіль ГАЗЕЛЬ АЗПСМ с. Лохово;
- придбано паливо для службових автомобілів;
- придбано за кошти НСЗУ кондиціонер для КНП;
- відремонтовано сан. вузол, водопостачання в АЗПСМ с. Клячаново;
- підписано угоди про співпрацю:
- департамент охорони здоров’я;
- Закарпатський обласний центр профілактики та контролю за інфекційними захворюваннями;
- Закарпатський обласний медичний центр статистики.
- переведено медичних працівників, тех.персонал на роботу з КНП «ЦПМСД Великолучківської територіальної громади» Великолучківської сільської ради до КНП «Івановецький ЦПМСД» в кількості 32 особи;
- закуплено канц.товари для потреб КНП;
- проведено ТО санітарного автомобіля «Дастер» АЗПСМ с. Бобовище;
- підготовлено котельню в АЗПСМ Лохово до роботи в осінньо-зимній період: повірка газового лічильника, демонтаж старої системи опалення, демонтаж пічних грубок, монтаж нової системи опалення;
- закуплено 6 (шість) батарей для обігріву приміщень;
- проведено капітальний ремонт 3-х кабінетів АЗПСМ с. Лохово: придбано двері для 6 (шести) кабінетів, замінено двері в 3-х кабінетах, штукатурка, шпаклівка стелі, стін, встановлення умивальників, проведення холодної, гарячої води;
- скеровано документи в казначейство для придбання оргтехніки на суму 100 тис.грн.;
- придбано миючі засоби на суму 15 тис.грн.;
- придбано електричний котел для АЗПСМ с. Клячаново.
Деякі заходи згадані вище були виконані завдяки спонсорській допомозі у розмірі 350 000,00 грн.
З метою реалізації на території громади політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень в громаді працює Служба у справах дітей, яка створена рішенням 16 сесії 8 скликання № 465 від 17.09.2021 року.
Для підвищення загального рівня правопорядку в населених пунктах громади, запобігання та припинення адміністративних правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави, в громаді діє поліцейський офіцер громади, який зорієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади. Поліцейський офіцер громади не муніципальний поліцейський, він залишається у штаті місцевого органу поліції, який контролює законність прийнятих ним рішень, водночас, підзвітний громаді щодо забезпечення її безпеки.
Одним з негативних і важливих факторів впливу на розвиток соціально-економічнної сфери є воєнний стан в Україні. Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та Указу президента України № 4024-ІХ від 29.10.2024 року про продовження дії воєнного стану, затвердженого Законом України від 06.11.2024 року №12151, а також №12152 про продовження загальної мобілізації, на всій території України введено та продовжено воєнний стан, що суттєво вплинуло на показники економічного і соціального розвитку, зокрема і Івановецької сільської територіальної громади.