Ідентифікована тварина – вимога часу

Дата: 23.07.2024 14:56

Фото без опису Ідентифікація – процес з ототожнювання тварини, шляхом присвоєння їй унікального ідентифікаційного номера із використанням візуальних, електронних та змішаних засобів ідентифікації в залежності від виду та призначення тварини та видача документів на тварин (паспортів, ветеринарних карток, реєстраційних свідоцтв).

Всі сільськогосподарські тварини, які утримуються у господарствах, незалежно від форми власності, повинні бути ідентифіковані, їх власниками, відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин». Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують їх виставки.

Ідентифікована  тварин дає її власнику право в законний спосіб реалізувати молоко та м’ясо, продавати, купляти, транспортувати та отримувати виплати, спеціальних бюджетних дотацій на утримання худоби.

Обов’язковій ідентифікації підлягають:

• Велика рогата худоба, ягнята, козенята – протягом 7 днів з моменту народження;
  • Товарні свині не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство;
  • Лошата – не пізніше 1 року після народження.

На території Мукачівського району здійснити ідентифікацію тварин або отримати консультацію щодо процедури ідентифікації можна звернувшись до державних установ ветеринарної медицини.

Закарпатська обласна державна лікарня ветеринарної медицини

вул. Кооперативна, 73, м.Мукачево, Закарпатська обл., 89600

Мукачівська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Валенберга, 14/2, м.Мукачево, Закарпатська обл., 89600

Чинадієвська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Волошина, б/н, смт. Чинадієво, Мукачівський р-н., Закарпатська обл., 89641

Н.Коропецька дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Сороча, 2, с. Н.Коропець, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89670

Лалівська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Духновича, 47Б, с. Залужжя, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89675

Ракошинська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Вайди, б/н, с. Ракошино, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89620

Свалявська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Лісова, 21, м. Свалява, Мукачівський    р-н, Закарпатська обл., 89300

Полянська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Духновича, 103, с. Поляна, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89313

Воловецька дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Сороча, 2, смт. Воловець, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89100

Н.Ворітська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Центральна, 1, с. Н.Ворота, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89130

Жденіївська дільнична лікарня ветеринарної медицини

вул. Шевченка, 259, смт. Жденієво, Мукачівський р-н, Закарпатська обл., 89120

Реєстрація тварин – це не просто формальність, а інструмент, який дає можливість запобігати поширенню захворювань серед тварин та забезпечує безпеку продукції для споживачів, адже  завдяки ідентифікації ми можемо відстежувати маршрут та умови вирощування кожної тварини, що є важливим механізмом для забезпечення їх якості та безпеки.

Наголошуємо на тому, що власник незареєстрованої тварини не зможе реалізувати молоко та м’ясо, не зможе отримати ветеринарний дозвіл для переміщення тварин на забій, продаж, участь у виставці тощо. До того ж за порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Тож будьмо відповідальні!