Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на встановлення генеруючих установок, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії
13 червня 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 червня 2024 р. № 673, якою визначено умови, критерії та механізм надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії.
Державна підтримка надається з метою здешевлення вартості кредитів, залучених для придбання та встановлення фотоелектричних модулів та/або вітрових електроустановок, встановленою потужністю від 1 кВт до 10 кВт, разом із гібридними інверторами, що здатні працювати як в автономному, так і в синхронному з зовнішньою мережею режимі, та установками зберігання енергії ємністю від 1 кВт · год на кожен 1 кВт встановленої потужності генеруючої установки.
Надання державної підтримки фізичним особам здійснюється Фондом розвитку підприємництва.
Державна підтримка надається у вигляді повної компенсації Фондом процентних ставок за кредитами фізичних осіб. Компенсація відсотків надається одній фізичній особі на один кредитний договір та на одну точку обліку.
Максимальна сума кредиту, що надається фізичній особі, не перевищує 480 тис. гривень на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання.
Компенсація відсотків за кредитом, наданим фізичній особі, здійснюється Фондом щомісяця.
Максимальний строк кредитування, на який може бути надана державна підтримка фізичним особам, не перевищує п’яти років.
Читайте також: Підвищено тариф на електроенергію
Для отримання державної підтримки фізична особа повинна бути громадянином України або громадянином іншої держави, чи особою без громадянства, яка проживає на території України на законних підставах, і податковим резидентом України.
Для отримання державної підтримки фізична особа подає уповноваженому банку у паперовій або електронній формі заявку на отримання кредиту за формою, встановленою Фондом, а також:
– загальну суму витрат на закупівлю та монтаж обладнання гібридної системи електропостачання (без деталізації за видами робіт, строками їх виконання тощо) відповідно до кошторису, наданого підрядником;
– інші документи/інформацію відповідно до внутрішніх процедур та правил уповноваженого банку з урахуванням вимог до переліку інформації та форм документів, установлених Фондом.
Після придбання та встановлення гібридної системи електропостачання фізична особа подає уповноваженому банку:
– протягом 14 календарних днів – копії документів, що підтверджують введення в експлуатацію гібридної системи електропостачання (копію акта виконаних робіт або аналогічного документа);
– протягом 60 календарних днів – копію договору про купівлю-продаж електричної енергії із застосуванням механізму самовиробництва.