Почались літні канікули! ПрАТ «Закарпаттяобленерго» просить дорослих нагадати дітям основні правила електробезпеки
У більшості шкіл Закарпаття вже почалися літні канікули. Це означає, що діти перебуватимуть вдома, у бабусь чи дідусів у селі, але нерідко – без нагляду дорослих. З огляду на це адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго» просить дорослих, батьків нагадати дітям основні правила поводження з електроприладами і таким чином подбати про їхню безпеку.
Правила користування електроприладами у побуті.
Суворо забороняється:
- Торкатися проводів з пошкодженою ізоляцією;
- Користуватися зіпсованими вимикачами, вилками та розетками;
- Користуватися електричними приладами у ванній кімнаті, торкатись проводів та приладів мокрими руками;
- Наливати воду у ввімкнені в мережу чайники, праски, кавоварки тощо;
- Витирати пил із працюючих електроприладів вологою тканиною;
- Допускати потрапляння вологи чи води на електроприлади;
- Заливати водою розетку чи електричний дріт, якщо вони загорілися;
- Умикати незнайомі електроприлади самостійно, без дорослих.
- Виймати електричну вилку з розетки за провід – слід брати тільки за штекер;
- Вставляти у штепсельну розетку цвяхи, шпильки та інші предмети (взагалі, якщо у вас маленькі діти, скористайтеся спеціальними вставками в розетку для захисту);
- Вмикати в електромережу несправні електроприлади
Загалом електрики не рекомендують залишати без нагляду ввімкнені в мережу електроприлади, коли ними не користуються. По-перше, може трапитися коротке замикання і, як наслідок, пожежа. По-друге, електроприлади навіть перебуваючи в пасивному стані (увімкнені в мережу, але не працюють, приміром, електрочайник, під’єднаний, але не підігріває воду) споживають електроенергію, а отже, ваші кошти. Економте!
Нагадайте вашим дітям основні правила електробезпеки, а також навчіть, як діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної зі струмом! Пригадайте самі й розкажіть дітям таке. Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад чи електроустановку. Це можна зробити як за допомогою вимикача чи рубильника, так і перерубавши дріт сокирою чи лопатою з сухим дерев’яним держаком. Інший варіант – відтягти постраждалого з небезпечної зони за допомогою сухої мотузки, палиці, дошки тощо – і в жодному разі не торкатися людини під дією струму самому! У випадку відсутності згаданих предметів, людину можна витягати за одяг (якщо він сухий і відстає від тіла), наприклад, за поли піджака чи куртки, уникаючи при цьому контактів з металевими елементами одежі та відкрити ділянками тіла потерпілого) та невідкладно викликати лікаря.
При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина!
При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно повідомити кол-центр ПрАТ «Закарпаттяобленерго» за номером 0-800-50-16-20, який працює цілодобово та без вихідних!
Бережіть здоров’я і життя – власні та ваших дітей!
Пресслужба ПрАТ «Закарпаттяобленерго»