Про вжиття заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки у період святкування Великодня

Дата: 28.03.2024 10:29

Фото без опису Великдень - одне з важливіших та довгоочікуваних християнських свят. У цей світлий день відбуваються святкові служби та посвячення пасхальних страв, тож у храмах та церквах збирається велика кількість людей і під час літургії священнослужителі, а також віруючі використовують відкритий вогонь, що є вкрай небезпечним при значному скупченні людей. Окрім цього під час святкових заходів у храмах масово запалюють свічки, тому найменша необережність чи недогляд може призвести до пожежі. Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є обʼєктами з масовим перебуванням людей. Ці споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Крім цього, старі культові споруди переважно зведені з використанням деревʼяних матеріалів. Пожежі, що виникають у таких спорудах є резонансними та завдають матеріальних збитків державі та суспільству. Основними причинами виникнення пожеж у релігійних закладах є недбале ставлення до правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації електроустановок та необережне поводження з відкритим вогнем.

Основними заходами для забезпечення безпечного святкування Великодня в культових спорудах є:

- перед початком святкових заходів потрібно провести огляд приміщень перевірити стан електричних мереж, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння;

- перевірити евакуаційні виходи;

- провести позаплановий інструктаж з персоналом перед початком святкувань; - наголосити на забороні використання не сертифікованих, пошкоджених, саморобних засобів обігріву;

- підсвічники необхідно встановлювати на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити не менше ніж на 50 см;

- стаціонарні підсвічники повинні бути надійно закріплені до підлоги або стіни;

- горючі рідини для лампад і кадильне вугілля повинні зберігатися в закритих металевих ящиках. В одному ящику може зберігатися не більше 5 л горючої рідини;

- після завершення Богослужінь необхідно повністю знеструмлювати будівлі та не залишати у церкві без нагляду запалені свічки та відкритий вогонь.

Наголошуємо, що не зважаючи на всі економічні та соціальні проблеми, ми повинні забезпечувати та підтримувати на належному рівні протипожежний стан обʼєктів шляхом проведення організаційних та технічних заходів спрямованих на запобігання пожежам та забезпечення безпеки людей.

Тож, з метою забезпечення безпеки під час святкування Великодня звертаємо увагу на необхідності дотримуватись вимог пожежної та техногенної безпеки задля збереження життя та здоровʼя дітей, захисту населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій, в тому числі, пожеж.