Івановецька громада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Заходи пожежної безпеки у весняно-літній пожежонебезпечний період

Дата: 01.03.2024 10:49
Кількість переглядів: 319

Фото без опису З настанням тепла часто доводиться бачити, як люди випалюють суху траву, очерет, чагарники, сміття, тощо. Незважаючи на те, що спалювання сухостою має сезонний характер, із року в рік масштаби пожеж та їх наслідки демонструють жахливу статистику. Через сильні пориви вітру вогонь здатен долати відстань між населеними пунктами швидко та агресивно.

Станом на 27.02.2024 р. на території Мукачівського району виникло 44 пожежі, з них 10 пожеж сухої трави та чагарників.

Спалювання сухої рослинності у військовий час прирівнюється до диверсійної роботи. Оскільки ці дії можуть розглядатись, як обмеження видимості для Збройних сил України та територіальної оборони, а також подання сигналів для армії агресора.

Варто наголосити, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн. і на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Відповідно до статті 77 Кодексу, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн. і на посадових осіб від 10710 до 30600 грн.

На території Мукачівського району, протягом 2023 року виникло 263 пожежі, проти 766 пожеж у 2022 році – спостерігається зменшення – 65,6%.

Протягом 2023 року, в порівнянні з 2022 роком, зменшилась кількість загиблих внаслідок пожеж (11 осіб проти 13).

З огляду на це, вкотре нагадуємо: шановні громадяни, не залишайтесь байдужими до виконання протипожежних вимог. Найелементарніші з них, це:

  • утримання в чистоті та систематичне очищення території від сміття, відходів виробництва, тари, опалого листя, котрі необхідно регулярно видаляти (вивозити) у спеціально відведені місця;
  • не кидайте НЕ загашені недопалки та сірники в траву;
  • не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;
  • не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем;
  • не влаштовуйте на території населеного пункту звалищ горючих відходів;
  • не спалюйте суху рослинність, відходи, тару!

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь