Не розпалюйте вогонь в охоронних зонах об’єктів енергетики

Дата: 14.08.2023 10:24

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» закликає: не розпалюйте вогонь в охоронних зонах об’єктів енергетики

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до жителів та гостей Закарпаття з проханням не допускати спалювання сухотрав’я, розпалювання вогню в охоронних зонах ліній електропередач, біля електропідстанцій та трансформаторних пунктів та в місцях відпочинку.

Це прохання особливо актуальне у зв'язку зі значним прогнозованим підвищенням температури повітря. Саме через високі температури  збільшується кількість пожеж, про що свідчить статистика і щорічний аналіз виникнення пожеж. Через часті випадки спалювання сухотрав’я, розпалювання багаття зростає небезпека виникнення пожеж як в лісових масивах, чагарниках, так і безпосередньо поблизу  ліній електропередач та електрообладнання.

Саме тому категорично забороняється спалювання сухотрав'я, чагарників та влаштування сміттєзвалищ поблизу охоронних зон ліній електропередач та біля трансформаторних пунктів, електропідстанцій! Про це йдеться у «Правилах охорони електричних мереж».

Нагадуємо: охоронна зона електричних мереж встановлюється уздовж повітряних ліній електропередач - у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддаленні по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови не відхиленого положення, на відстань:

(для повітряних ліній напругою)

2 метрів                      - до 1 кВ

10 метрів                     - до 20 кВ

15 метрів                      - 35 кВ

20 метрів                      - 110 кВ

25 метрів                      - 220 кВ

Особи, які порушать дані вимоги, чим можуть призвести до виникнення пожежі на електрообладнанні, несуть відповідальність з нарахуванням відшкодування збитків від пожежі в установленому порядку.

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»