Умови, за яких скасовується довідка внутрішньо переміщеної особи

Дата: 01.06.2023 09:17

Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначені не тільки права, а і обов’язки внутрішньо переміщеної особи. Серед зобов’язань, зокрема, така особа повинна повідомляти структурний підрозділ з питань соцзахисту населення за місцем отримання довідки ВПО у разі добровільного повернення на покинуте постійне місце проживання не пізніш як за три дні до дня від’їзду. А також повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соцзахисту населення за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб підставою для скасування дії довідки є обставини, за яких ВПО:

• подала заяву про скасування дії довідки ВПО;
  • скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення; повернулася до покинутого місця проживання;
  • повернулася до покинутого місця постійного проживання;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  • подала завідомо недостовірні відомості.

Вимушені переселенці, змінюючи місце проживання звертаються за видачею довідки за місцем фактичного проживання/перебування, а раніше видана йому довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Рішення про скасування дії довідки приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання.