Домашнє насильство в умовах війни. План безпеки.

Дата: 02.12.2022 10:10

Засідання круглого столу « Домашнє насильство в умовах війни. План безпеки» провела Ленюська Н.В. з працівниками сільської ради, керівниками закладів освіти, жителями громади у рамках Всеукраїнського тижня «16 днів проти насильства».

Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Під час війни від домашнього насильства найбільше страждають традиційно вразливі категорії - жінки, діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю, вимушені переселенці.

ПЛАН  БЕЗПЕКИ

Якщо Ви знаходитесь на території підконтрольній Україні:

1. Повідомте поліцію, за номером 102 чи зверніться особисто до найближчого відділу поліції.
  2. Знайдіть адреси місць, де можна залишитися на ніч уразі необхідності. Підготуйте копії документів та речі першої необхідності.
  3. Зверніться у разі необхідності за медичною допомогою за номером 103.
  4. За необхідності до голови ОТГ , представників національної соціальної сервісної служби або громадських організацій та обговоріть можливі кроки вирішення ситуації.
  5. Зверніться до безплатної правової допомоги за отриманням юридичної підтримки.
  6. Отримайте консультацію щодо можливих подальших кроків за телефонами гарячих ліній.

Якщо у Вас є діти:

1. Підготуйте дитячі речі, улюблені іграшки, потурбуйтесь про невеликий пакунок з простою їжею для дитини.
  2. Домовтесь з людиною, якій довіряєте про спільний план дій у разі, якщо виникне необхідність на деякий час представляти інтереси Вашої дитини(на кордоні, у суді тощо).
  3. Зробіть копії документів дитини, підготуйте документи для визначення законного представника дитини у разі, якщо один з батьків є кривдником та має діючий обмежувальний припис стосовно дитини чи інші заборони, визначені судом.
  4. Зафіксуйте тілесні ушкодження (фото, відео) дитини з метою подальшої передачі цих доказів поліції, якщо насильство вчинялося по відношенню до неї.

Пам’ятайте! Дитина, яка стала свідком домашнього насильства відповідно до Закону України  «Про запобігання та протидію домашньому насильству», являється постраждалою від домашнього насильства.

Домашнього насильства можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.

Де знайти допомогу:

Україна:

102 – поліція, екстрений номер виклику поліції  (повідомити про злочин чи правопорушення)

0800500202 – гаряча лінія Національної поліції України

15945 – урядова гаряча лінія

15-47 ( з мобільного чи стаціонарного) – національна гаряча лінія з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству

0800500335 – (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного ) – національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації