ОБЕРЕЖНО! Вибухонебезпечний предмет!

Дата: 04.10.2022 15:09

Події, які відбуваються зараз у нашій країні, яскраво демонструють нам необхідність наявності у цивільного населення певних знань про вибухонебезпечні предмети, їх ознаки, основні види та потенційну небезпеку.

Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв і предметів, часто замаскованих під абсолютно безневинні речі: авторучки, мобільні телефони, гаманці, дитячі іграшки тощо. Використання таких вибухових пристроїв, в першу чергу спрямоване не проти бійців ЗСУ, а проти мирного цивільного населення.

Основні характерні ознаки, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою

1. наявність на предметі розтяжок, дротів, що тягнуться від предмета, мотузок, скотчу; наявність елементів (деталей), що не відповідають їх прямому призначенню;
  2. знаходження в місці з масовим перебуванням людей без нагляду валізи, пакунка, коробки тощо;
  3. наявність джерел живлення (батарейки, акумулятора), антен з радіопристроєм, годинникового або електронного таймера;
  4. характерний запах (гасу, розчинника, пально-мастильних чи хімічних матеріалів тощо);
  5. наявність сторонніх підозрілих предметів у вікнах, дверях, дереві, що закріплені за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;
  6. наявність підозрілих звуків, що лунають від предмета (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу).

Від правильних дій та знань залежить часто не лише Ваше життя, а й оточуючих.Тож у разі виявлення потенційно небезпечного предмету, поводьтеся з ним гранично уважно та обережно!

Правда обов’язково переможе і перемога настане!