Івановецька громада
Закарпатська область, Мукачівський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Дії роботодавця під час воєнного стану

Дата: 02.03.2022 12:36
Кількість переглядів: 94

ВРУ 24.02.2022 затвердила Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022.

 Як діяти роботодавцю при запровадженні воєнного стану?

Працівники не можуть доїхати до роботи

Дистанційна робота Якщо працівники не можуть доїхати на роботу, але можуть виконувати свою роботу дистанційно, — видайте наказ про дистанційну роботу. Ознайомте працівників з наказом засобами електронного зв’язку. В наказі бажано вказати контактні номери телефонів відділу кадрів та керівників у разі виникнення екстреної ситуації.

 Простій Для працівників, які не можуть працювати дистанційно, оголосіть простій. Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП). Оплатіть простій в розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (ч. 1 ст. 113 КЗпП). Як оформити, оплатити та припинити простій

Відпустки Працівник не може працювати дистанційно, але не хоче втрачати частину заробітку, — запропонуйте оформити відпустки: щорічну ; соціальну.

 Інший варіант — домовитися з працівниками та надайте відпустки без збереження зарплати. На час карантину термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати за згодою сторін не обмежується 15 календарними днями (ч. 3 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Наразі карантин в Україні діє до 31.03.2022 (постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236).

Працівників призвали на військову службу або вони уклали контракт Видайте наказ про увільнення працівника від роботи зі збереженням середнього заробітку, місця роботи та посади після того, як отримаєте документи, що підтверджують призов (вступ) на службу (ст. 119 КЗпП).

Як забезпечити гарантії працівникам на час військової служби Працівників залучили до трудової повинності або суспільно корисних робіт Під час дії воєнного стану можуть запровадити трудову повинність для працездатних осіб, не залучених до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і не заброньованих за підприємствами, установами та організаціями на період дії воєнного стану. Таких осіб залучають: до робіт, що мають оборонний характер; ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які виникли в період дії воєнного стану. Працівників залучають до суспільно корисних робіт, що виконують для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань, правоохоронних органів і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII; далі — Закон № 389).

Якщо працівник повідомив, що його залучили до суспільно корисних робіт, видайте наказ про збереження за працівником робочого місця або посади (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону № 389). Підстава — рішення місцевого органу влади або органу місцевого самоврядування. Всі рішення оприлюднюють на офіційний сайтах органів влади та органів місцевого самоврядування. Експерти роз'яснюють: Чи можна бронювати працівників під час воєнного стану Чи може військкомат викликати працівників телефоном в областях, де запроваджено воєнний стан Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану затверджений постановою КМУ від 13.07.2011 № 753 (далі — Порядок № 753). Підставою залучити до суспільно корисних робіт є рішення військового командування разом: з РМ АРК; місцевими органами виконавчої влади; органами місцевого самоврядування Підстава — пункт 4 Порядку № 753. На час суспільно корисних робіт з працівником укладають строковий трудовий договір (п. 5 Порядку № 753). До суспільно корисних робіт заборонено залучати: малолітніх дітей; дітей віком від 14 до 15 років; жінок, які мають дітей віком до трьох років; вагітних у разі, коли виконання таких робіт може негативно вплинути на стан їх здоров’я. Підстава — пункт 6 Порядку № 753. Працівникам функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств за виконання суспільно корисних робіт забезпечують оплату відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано. Розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої зарплати за основним місцем роботи. Іншим працездатним особам за виконання суспільно корисних робіт забезпечують оплату відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано. Розмір такої оплати у разі виконання норми праці не може бути нижчим від розміру мінімальної зарплати, встановленого на дату її нарахування (п. 10 Порядку № 753).

Джерело: https://www.kadrovik01.com.ua/news/7427-d-robotodavtsya-pd-chas-vonnogo-stanu


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь